„NIECH ŻYJE BAL…!” – II Bal Charytatywny na rzecz Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego "Betlejem w Nowym Sączu.
„Ta chwila czarowna głębią nocy,
szaleństwem fioletu,
srebra bladym świtem
niech zawsze trwa..."
John Feelling Bekannt
Celem Balu było promowanie idei rodzicielstwa zastępczego w mieście, pozyskanie środków na działalność statutową Stowarzyszenia oraz dofinansowanie wypoczynku letniego dzieci przebywających w rodzinach zastępczych.
I Bal Charytatywny odbył się 26.02.2011r. Jego głównym celem było, zebranie środków na dofinansowanie pielgrzymki rodzin zastępczych do Rzymu. Cel został osiągnięty. Pielgrzymka odbyła się we wrześniu ubiegłego roku- wzięło w niej udział 8 rodzin, w tym 22 dzieci.
II Bal uroczyście - toastem i walcem wiedeńskim - rozpoczął Prezes Zarządu Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego „Betlejem” - Paweł Dziedzic, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Społecznych - Marta Mordarska oraz poseł Wiesław Janczyk. Prezes Stowarzyszenia zwrócił się do zgromadzonych w słowach:
„Drodzy Państwo! W imieniu Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego ,,Betlejem” witam serdecznie wszystkich gości, a w szczególności przedstawicieli parlamentu, sejmiku wojewódzkiego i władz miasta Nowego Sącza. Chciałbym wyrazić serdeczne podziękowania Panu Prezydentowi Ryszardowi Nowakowi za objęcie imprezy honorowym patronatem i umożliwienie zorganizowania balu w tej wyjątkowej sali. Życzliwość Pana Prezydenta dla rodzicielstwa zastępczego jest szczególna, co ogromnie nas cieczy. Bardzo dziękuję całemu Urzędowi Miasta, bo to dzięki zaangażowaniu bardzo wielu pracowników zdążyliśmy na czas z przygotowaniami. Dziękuję za pomoc Pałacowi Młodzieży oraz wszystkim pracownikom Ośrodka Wsparcia i Terapii Rodzin, który jest współorganizatorem dzisiejszej imprezy. Dziękuję wszystkim sponsorom i przyjaciołom. Myślę, że zyskamy dziś kolejnych przyjaciół.
Nawiązując do rodzicielstwa zastępczego - dzisiejsza impreza ma kilku rodziców. Niewątpliwą Matką dzisiejszego balu jest Pani Marta Mordarska (Pełnomocnik Prezydenta ds. Społecznych). Dzięki jej pomysłowi i determinacji możemy dziś się spotkać. Życzę państwu po prostu udanej zabawy.”
W czasie balu odbyła się licytacja, w trakcie której wylicytowano pastele Ryszarda Miłka, akwarele Jerzego Treita, grafiki Urszuli Gawron, wyroby jubilerskie (pierścionki z diamentem i cytrynem, srebrna broszka) Jana Cupichy i Macieja Pietrzkiewicza, obrazki zakupione w Wenecji przez rodziny zastępcze oraz niezwykły płaszcz z kolekcji Marii Molendy. Obrazy oprawiała firma Da Vinci- Marii i Łukasza Kopiec. Licytację, dzięki której uzyskano ok. 12 000 zł, jak w poprzednim roku, poprowadziła Małgorzata Grybel. W sumie dochód z balu wyniósł 20 000 zł.

















