Ustaw jako startową  |     |   Zaloguj się

Swiat-Pogody

Sandecja wygrywa na wyjeździe z wiceliderem!

2017-04-29, 19:59
Polec

Najwięksi optymiści nie obstawiali takiego wyniku dzisiejszego spotkania w Chojnicach. Sandecja Nowy Sącz pokonała wicelidera ligi Chojniczankę 2:1, mimo iż grała bez dwóch wartościowych, lecz kontuzjowanych zawodników. Biało-czarni umocnili się na pozycji lidera, a w Nowym Sączu można już otwarcie mówić o walce o Ekstraklasę!

Polecamy:

PZPN ukarał Sandecję za zachowanie kibiców! [WIDEO]

W czwartek (27 kwietnia), w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN, podczas którego zadecydowano o ukaraniu Sandecji Nowy Sącz kwotą 1000 zł za zachowanie kibiców podczas meczu ze Stalą Mielec.

Mecz rozpoczął się niezwykle pechowo dla gospodarzy. Biernat omyłkowo zagrał piłkę do niepilnowanego Piszczka, a ten bez problemów umieścił piłkę w dolnym rogu bramki. W 12. minucie spotkania mogło być 1:1, gdyby nie doskonała parada Radlińskiego. Gospodarze przeważali, ale nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Jeszcze w 45. minucie meczu piłka odbiła się od poprzeczki bramki strzeżonej przez Radlińskiego, ale pierwsza część spotkania zakończyła się ostatecznie prowadzeniem gości.

Czytaj również: Dudzic: Tworzymy dobrą drużynę na boisku, ale i poza nim!

Druga połowa meczu podobnie jak pierwsza część spotkania odbywała się pod dyktando gospodarzy. Ich ataki skutecznie jednak zatrzymywała mocna defensywa Sandecji. Choć w 78. minucie spotkania piłka znalazła drogę do bramki Radlińskiego, sędzia liniowy wskazał spalonego. Minutę później, Chojniczanka popełnia drugi w tym meczu błąd, a goście oddają drugi celny strzał na bramkę rywali. Na bramkę zamienia go Adrian Danek, który w 59. minucie meczu, zastąpił na boisku zdobywcę pierwszej bramki - Piszczka. Gospodarze przystąpili do szaleńczych ataków, jednak dopiero ostatni z nich przyniósł kontaktową bramkę. W 92. minucie spotkania Gierszewski dograł w pole karne, piłkę głową zgrał Pietruszka, a wślizgiem w siatce Sandecji umieścił ją Biernat. Gdy jednak sędzia po raz ostatni zagwizdał w tym meczu, stadionowy zegar wskazywał wygraną Sandecji.

Biało-czarni umocnili się na prowadzeniu w tabeli Nice 1 Liga. Po 28. kolejkach, Sandecja ma już 51 punktów i może realnie myśleć o walce o awans do Ekstraklasy.