Ustaw jako startową  |     |   Zaloguj się
 

Swiat-Pogody

Przebudowa dworca MPK [zdjęcia]

2017-04-11, 11:58
Polec

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne może liczyć na 52,5 miliona złotych dofinansowania w ramach projektu pn. „Rozbudowa niskoemisyjnego systemu transportu publicznego aglomeracji sądeckiej”. Całkowita wartość realizowanej inwestycji to 61 736 353 zł. W ramach zadania oprócz zakupu nowoczesnego taboru spełniającego najwyższe normy emisji spalin, w tym zakup autobusów bezemisyjnych o napędzie elektrycznym, planowana jest przebudowa dworca autobusowego przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu. Inwestycja połączona będzie z rozbudową infrastruktury niezbędnej do obsługi podróżnych korzystających z  transportu zbiorowego pełniącego funkcję węzła przesiadkowego.

Polecamy:

Linie 33 i 34 przywrócone!

Dla mieszkańców, którzy korzystają z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu mamy dobrą wiadomość! Od 1 kwietnia na swoje trasy powracają dwie linie autobusowe 33 i 34, które już od dłuższego czasu nie funkcjonowały. Dodatkową dobrą informacją jest to, że ich kursy zostaną wydłużone do gminy Podegrodzie.

– Zaprojektowany został nowoczesny i funkcjonalny budynek wraz zadaszonymi peronami autobusowymi, infrastrukturą techniczną, instalacjami i urządzeniami zapewniającymi wszechstronny komfort obsługi pasażerów – mówi Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza. – Planujemy wybudować dwukondygnacyjny budynek o podstawie trójkąta. Kształt bryły warunkują granice działki. Nowy obiekt  powiązany będzie z pełnym zadaszeniem peronów, w którym zostaną zastosowane duże świetliki dachowe doświetlające całą przestrzeń oraz pasy ruchu komunikacji kołowej.  W ramach projektu zastanie wykonana nowa nawierzchnia ulicy, peronów i ciągów pieszych z wykorzystaniem nawierzchni bitumicznej oraz kostek betonowych – dodaje prezydent.

Wizualizacja MPK Nowy Sącz
Przeszklone ściany z pewnością uatrakcyjnią teren wokół planowanej inwestycji...

 

Całkowita powierzchnia nowego dworca to 641,80 m2. Na parterze zaplanowana jest przestronna poczekalnia dla pasażerów (wyposażona w tablice dynamicznej informacji, biletomat), Punkt Obsługi Klienta oraz publiczna toaleta. Pozostała powierzchnia parteru zostanie przeznaczona na lokale usługowo-handlowe. Kondygnacja pierwszego piętra do której dostęp umożliwi przestronna klatka schodowa wraz z windą,  wykorzystana będzie dla potrzeb MPK (monitoring,  pomieszczenie techniczne, poczekalnia dla kierowców) oraz obsługi petentów. Obiekt dworcowy będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Nowy Dworzec MPK
Bardzo ciekawa i innowacyjna bryła nowego dworca MPK, uzależniona jest od warunków ukształtowania terenu i kształtu działki

 

Przebudowa dworca ma głównie na celu zapewnienie funkcjonalnego i płynnego ruchu komunikacyjnego oraz bezpiecznego punktu przesiadkowego dla pasażerów. Projekt został wykonany przez MERiTUM PROJEKT z Katowic od lat projektująca i modernizująca węzły komunikacyjne. Właścicielem firmy jest  mgr inż. Marek Myrcik, natomiast projektantami wiodącymi są dr hab. inż. arch. Bogusław Andrzej Szubamgr inż. arch. Robert Futerhendler.

NOwy Dworzec Nowy Sącz
Przeszklone i zadaszone stanowiska dla pasażerów oczekujących na autobus

źródło: UMNS, facebook MPK Nowy Sącz

Komentarze

Napisał: ~normalny|Opublikowano: 2017-04-23 23:03:20

Autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu już nikt nie jeździ (nie licząc paru emerytów, rencistów i chłopstwa ze wsi) Nie ma się co dziwić patrząc jak odpychająco wyglądają autobusy, kierowcy, przystanki i rozkład jazdy. Czy nie lepiej aby Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu zaczęło wozić bydło !!!
Lepiej na tym wyjdzie finansowo niż wożenie powietrza

Napisał: ~?|Opublikowano: 2017-04-21 19:04:31

Byłem światkiem następującego zdarzenia w środku dnia na przystanku MPK na ulicy Długosza w Nowym Sączu. Podeszły dwie młode, ładne dziewczyny i chciały skorzystać z autobusu MPK. Ale nie skorzystały. Jedna mówi do drugiej "co autobus za 40 minut ! Idziemy na nogach" Za chwile podjechał jakiś autobus MPK. Kierowca ubrany jak żul. Z autobusu wysiadły dwie emerytki, jedna o lasce. Autobus odjechał prawie pusty
O tej porze w Krakowie na przystankach i w autobusach są tłumy ludzi !
Ludzie co ten Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu zrobił z komunikacją w tym mieście !!!
Ile osób zostawiłoby samochody gdyby działała normalna publiczna komunikacja
Czy Prezydent Nowego Sącza nie widzi tego !!!

Napisał: ~mieszkaniec|Opublikowano: 2017-04-21 15:20:56

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu degraduje Nowy Sącz !!! Autobusami tego przedsiębiorstwa nikt nie jeździ nie licząc paru emerytów i rencistów (najczęściej z laskami) i chłopstwa z podsądeckich wsi. Autobusy odjeżdżają co 2-3 godziny !!! a z jednego przystanku MPK na ulicy Długosza przy plantach odjeżdża ponad 20 linii autobusowych !!!. Czyż to nie jest wieś !!! Ubiór kierowców odrażający (nie jeżdżą w firmowych koszulach i krawatach) !!! Młodzież i ludzie w średnim wieku wszystko uciekło do Krakowa. bo tam komunikacja miejska to coś wspaniałego

Napisał: ~keisyr|Opublikowano: 2017-04-18 19:24:02

Przykład linii MPK w Nowym Sączu północ-południe
Galeria Szubryt, Tarnowska, Bulwar Narwiku, Kilińskiego, Aleja Piłsudskiego, osiedle Gorzków
Linia taka powinna kursować (również w soboty i niedziele( co 30 minut. Na czas meczów Sandecji linią te powinny być puszczone autobusy przegubowe !!!
Mieszkańcy ze wschodnich i zachodnich części miasta dostana się na tę linię w punktach przesiadkowych które powstaną na przecięciu linii wschód-zachód z ta linią W ten sposób będzie można się dostać szybko do każdego punktu miasta ( a nie jak teraz objeżdża się całe miasto z częstotliwością co 2-3 godziny)
Ale aby ludzie mogli się przesiadać potrzeba biletów czasowych !!!
I jeszcze jedno trzeba wymienić Prezesa MPK w Nowym Sączu na kogoś nowoczesnego i kompetentnego (najlepiej ktoś z MPK Kraków) Obecny Prezes w Nowym Sączu wyczerpał już swoje możliwości myślowe

Napisał: ~pasażer|Opublikowano: 2017-04-17 20:50:20

Z jednego przystanku na przykład Alei Wolności odjeżdża 15 linii autobusowych Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu !!! To znaczy że prawie wszystkie linie MPK biegną jednym traktem, jak na wsi !!! Na pozostałych przystankach czeka się na autobus po 2-3 godziny !!! lub przy wielu ważnych obiektach przystanków nie ma
To jest kpina a nie przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej !!!
Nie ma się co dziwić że wszyscy pchają się swoimi samochodami gdzie popadnie
Druga sprawa że w większości te przystanki wyglądają jak ruiny ( nie są monitorowane)
Wstyd !!!

Napisał: ~atram|Opublikowano: 2017-04-17 17:14:22

Autobusy z Nowego Sącza do Krakowa pokonują trasę 110 km i odjeżdżają co 15 minut. Jest dużo autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu co jeździ po mieście (10 km) z częstotliwością co 2-3 godziny. Dla kogo !!!
Skandal !!!
Prezes MPK Nowy Sącz do zwolnienia !!!

Napisał: ~zatroskany|Opublikowano: 2017-04-17 13:57:42

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu przeznaczone jest dla emerytów, rencistów i chłopstwa z podsądeckich wsi !!!
Linie autobusowe przebiegają bezładnie po całym mieście, dublują się ( na Alejach Wolności jest 15 linii autobusowych !!!). MPK chce dotrzeć każdą linią do każdego miejsca w mieście bo nie ma biletów czasowych !!! A że nie ma tyle taboru to są autobusy co jeżdżą co 2-3 godziny !!!
Jeżeli z przystanku nie odchodzi autobus linii miejskiej co 30 minut a linii aglomeracyjnej co 1 godzinę to nikt się takim autobusem nie interesuje (za wyjątkiem emerytów, rencistów i chłopstwa) !!!
Trzeba stworzyć siatkę częstych linii komunikacyjnych wschód-zachód i północ-południe z przesiadkami w punktach ich przecinania się i biletami czasowymi !!!
Autobus z Nowego Sącza do Krakowa kursuje co 15 minut a po Nowym Sączu co 2-3 godziny. Skandal !!!
Prezes MPK w Nowym Sączu powinien być natychmiast zwolniony !!!
Trzeba zastąpić go kimś z MPK w Krakowie. Tam funkcjonuje szybka i nowoczesna komunikacja miejska

Napisał: ~keisyr|Opublikowano: 2017-04-12 21:26:33

MPK w Nowym Sączu wprowadziło linie do Podegrodzia. Ale w Nowym Sączu wiele ważnych miejsc pozbawionych jest komunikacji miejskiej. Na przykład stadion Sandecji, ulica Piłsudskiego z siecią szpitali, cmentarz, obiekty na ulicy Tarnowskiej (autobusy ulicą Tarnowska jeżdżą co 2 godziny !!! Pytam się dla kogo !!!)
Widać MPK jest przeznaczone dla wsi a nie miasta Nowego Sacza !
Za co Prezes MPK bierze co miesiąc pensję !!!

Napisał: ~KN|Opublikowano: 2017-04-11 22:50:25

Przenieść dworzec PKS obok dworca PKP !!!

Napisał: ~keiatr|Opublikowano: 2017-04-11 22:46:23

Dworzec piękny i potrzebny miastu. Ale MPK w Nowym Sączu dzisiaj to ;
- stare różnokolorowe autobusy
- kierowcy ubrani jak chłopi na traktorach (bez ubrań służbowych)
- zniszczone przystanki (nie są monitorowane)
- rozkład jazdy jak na wsi (są linie które maja po kilka kursów dziennie !!!)
-linie aglomeracyjne powinno prowadzić się tylko do granic miasta (po mieście powinna kursować szybka komunikacja wschód-zachód, północ-południe)
- wiele ważnych obiektów w mieście bez komunikacji miejskiej (stadion Sandecji, szpital, cmentarz)
- brak automatów biletowych i biletów czasowych
Za co Prezes MPK bierze co miesiąc pensję !!!

Napisał: ~atram|Opublikowano: 2017-04-11 22:31:18

Dworzec PKS musi być przeniesiony obok dworca PKP !!! Po to by utworzyć centrum komunikacyjne !!! Tak jest we wszystkich nowoczesnych miastach

Napisał: ~Bolek|Opublikowano: 2017-04-11 18:25:48

Piękny projekt !

Napisał: ~Krispin|Opublikowano: 2017-04-11 13:46:17

Noo, w końcu coś eleganckiego w NS :)

Napisał: ~Andrzej Janik|Opublikowano: 2017-04-11 12:36:35

Bardzo ładnie! Każdy nowoczesny budynek ciekawie wpisany w krajobraz zrobi duże wrażenie na gościach! Brawo!

Napisał: ~ZAinteresowany|Opublikowano: 2017-04-11 12:31:08

Już wiem skąd zapowiedzi podwyżek cen biletów od 1 czerwca...

Napisał: ~Krytyk|Opublikowano: 2017-04-11 12:27:39

No ładnie, tylko skąd tyle kasy wziąć się pytam!?

Napisz komentarz

  • Komentarze pozostawiane przez zarejestrowanych użytkowników publikowane są automatycznie. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!
  • Komentarze pozostawiane przez anonimowych, niezarejestrowanych użytkowników ukażą się na stronie dopiero po zaakceptowaniu przez moderatora. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!
  • Prosimy o komentarze odpowiadające tematowi newsa.
  • Personalne odniesienia do autorów artykułów i innych komentarzy będą usuwane.
  • Prosimy nie dodawać w komentarzach odnośnikow do swoich stron WWW. Takie komentarze również będą w całości usuwane.
Autor:
Komentarz:
Token:
Copyright © 2004-2017 - Tygodnik Nowosądecki Miasto - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 404ideas.com
[X]

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.

Logowanie