Ustaw jako startową  |     |   Zaloguj się

Swiat-Pogody

Sandecja gromi kolejnego rywala przy Kilińskiego! [ZDJĘCIA]

Po ostatniej porażce w Zabrzu, piłkarze Sandecji Nowy Sącz udowadniają, że była to przypadkowa wpadka w walce o awans do ekstraklasy. Dzisiaj kibice zgromadzeni przy Kilińskiego w Nowym Sączu znów byli świadkami wysokiej wygranej sądeckiego zespołu. Spadkowicz z Kluczborka, choć zdołał strzelić bramkę, stracił przy tym cztery gole.

Polecamy:

Sandecja zmiażdżyła Zagłębie w Nowym Sączu! [ZDJĘCIA]

W starciach z Zagłębiem Sosnowiec, Sandecja Nowy Sącz była zazwyczaj "poniewierana". Dzisiaj biało-czarni odpłacili się pięknym za nadobne i to w jakim stylu. 5:0 - takiego wyniku, jaki padł dzisiaj przy Kilińskiego, nie spodziewał się z pewnością nikt!

Spotkanie rozpoczęło się sensacyjnie. Spadkowicz z Kluczborka zainkasował bramkę po strzale Pawła Kubiaka w 9. minucie. Nie zrobiło to większego wrażenia na piłkarzach Sandecji, którzy konsekwentnie realizowali założenia trenera, choć nie wystrzegali się błędów. Mimo wszystko, po świetnej akcji i doskonałym podaniu Dudzica, w 34. minucie meczu do siatki rywali trafił Lukas Kuban.

W drugiej połowie ten sam piłkarz precyzyjnym dośrodkowaniem zaliczył asystę po bramce Michała Gałeckiego w 55. minucie. Trzy minuty później rozbrzmiał przepiękny dźwięk gwizdka po faulu na Dudzicu w polu karnym rywala. Jedenastkę jak zwykle wykorzystał niezawodny Małkowski. Goście po tych dwóch mocnych ciosach, niemal zupełnie oddali pole gry drużynie Sandecji. Biało-czarni wykorzystali to w 77. minucie. Po podaniu Zająca, czwartą bramkę zdobył Kamil Słaby.

Po 21. spotkaniu w pierwszej lidze, Sandecja zajmuje znakomite 4. miejsce w tabeli ze stratą zaledwie jednego punktu do miejsca drugiego i czterech oczek do pozycji lidera. Warto jednak pamiętać, że biało-czarni wciąż mają dwa zaległe mecze do rozegrania.

Sandecja Nowy Sącz 4:1 MKS Kluczbork

Bramki: Lukáš Kubáň 34, Michał Gałecki 55, Maciej Małkowski 58 (k), Kamil Słaby 77 - Paweł Kubiak 9

Sandecja: 16. Łukasz Radliński - 3. Lukáš Kubáň, 5. Dawid Szufryn, 28. Michal Piter-Bučko, 24. Kamil Słaby - 17. Adrian Basta, 18. Michał Gałecki (78, 55. Hubert Maślanka), 7. Grzegorz Baran, 10. Wojciech Trochim (73, 21. Charlie Trafford), 8. Maciej Małkowski - 37. Bartłomiej Dudzic (70, 29. Tomasz Zając).

Kluczbork: 1. Wojciech Kaczmarek - 97. Piotr Kwaśniewski, 17. Łukasz Ganowicz, 31. Bartosz Brodziński, 11. Adam Orłowicz - 7. Mohamed Essam (84, 8. Dominik Kościelniak), 5. Rafał Niziołek, 18. Krzysztof Bodziony, 9. Tomasz Chałas (78, 90. Patryk Gondek), 39. Paweł Kubiak - 19. Maciej Kowalczyk (66, 10. Tomasz Swędrowski).

Żółte kartki: Małkowski, Słaby, Baran - Brodziński.
Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).