Ustaw jako startową  |     |   Zaloguj się

Swiat-Pogody

Sandecja zmiażdżyła Zagłębie w Nowym Sączu! [ZDJĘCIA]

2017-03-11, 21:59
    Polec

W starciach z Zagłębiem Sosnowiec, Sandecja Nowy Sącz była zazwyczaj "poniewierana". Dzisiaj biało-czarni odpłacili się pięknym za nadobne i to w jakim stylu. 5:0 - takiego wyniku, jaki padł dzisiaj przy Kilińskiego, nie spodziewał się z pewnością nikt!

Pisanie dzisiejszej pięknej historii przy Kilińskiego rozpoczął Mateusz Wdowiak. Młody piłkarz wypożyczony do nas z Cracovii zachwyca. Tydzień temu asystował przy trzech bramkach, dzisiaj zaliczył swoje debiutanckie trafienie dla biało-czarnych. Sandecja grała swoje, bez żadnych kompleksów. Tuż przed przerwą, w pole karne gości wpadł Dudzic, jednak obrońca z Sosnowca nieprzepisowo go zatrzymał. Jedenastkę podyktowaną przez sędziego, na bramkę zamienił Maciek Małkowski.

Drużyna Zagłębia wyszła na drugą połowę podłamana. Bez pomysłu na grę wystawili się biało-czarnym, którzy byli dzisiaj w niebywałej dyspozycji. Najpierw piękną bramkę po dośrodkowaniu w pole karne zaliczył Szufryn, a w 69. minucie jeszcze piękniejszym strzałem z linii pola karnego, a w konsekwencji bramką, popisał się Trochim. Nie minęło kilka kolejnych minut, a ten sam zawodnik znów wyszedł zwycięsko po indywidualnej akcji. Gdy wszystkim wydawało się, że 5:0 to już szczyt niebotycznych możliwości Sandecji, podwyższyć z rzutu karnego mógł Dudzic. Niestety piłka poszybowała nad poprzeczką.

Sandecja w dwóch pierwszych spotkaniach rundy wiosennej zdobyła komplet punktów, strzelając rywalom aż 9 bramek. Co równie ważne, biało-czarni ani razu w tym roku nie wyciągali piłki z własnej siatki. Sądecka drużyna zajmuje 5. miejsce w tabeli, z dwoma zaległymi meczami, tracąc do lidera Nice 1. ligi zaledwie... 5 punktów!

Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec 5:0 (2:0)

Bramki: Mateusz Wdowiak 16', Maciej Małkowski (k.) 45', Dawid Szufryn 47', Wojciech Trochim 69', Wojciech Trochim 71'

Sandecja: Michał Gliwa - Lukas Kuban, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bućko, Kamil Słaby – Grzegorz Baran, Bartłomiej Kasprzak (75' Michał Gałecki) - Mateusz Wdowiak, Wojciech Trochim (78' Charlie Trafford), Maciej Małkowski (78' Adrian Danek) - Bartłomiej Dudzic.

Zagłębie: Jakub Szumski - Marcin Sierczyński (54' Konrad Michalak), Kamil Wiktorski, Łukasz Bogusławski, Żarko Udovicić - Łukasz Matusiak (73' Sebastian Milewski), Sebastian Dudek (54' Michał Fidziukiewicz) - Robert Bartczak, Tomasz Nowak, Martin Pribula - Wojciech Łuczak.

Żółte kartki: Gałecki, Wdowiak (Sandecja).

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).