Ustaw jako startową  |     |   Zaloguj się

Swiat-Pogody

Pogrom przy Kilińskiego! Sandecja w czołówce tabeli!

To miało być jedno z cięższych spotkań, jakie po wznowieniu rundy czekało drużynę Sandecji. Do Nowego Sącza przyjechali bowiem zawodnicy Pogoni Siedlce, która po rundzie jesiennej okupowała wysokie miejsce w ligowym zestawieniu. Tymczasem przy Kilińskiego doszło do prawdziwego pogromu! Biało-czarni pokonali przyjezdnych aż 4:0! Na boisku, nie po raz pierwszy zresztą, zabłysnął Maciej Małkowski, który zaliczył trzy trafienia.

Polecamy:

Sandecja powalczy o Ekstraklasę, ale bez "hurraoptymizmu"!

Dzisiaj (2 marca) w Instytucie Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, odbyła się przedsezonowa konferencja prasowa z udziałem trenera, prezesa i wybranych zawodników Sandecji. Na twarzach wszystkich można było dostrzec optymizm, spowodowany dobrze przepracowanym okresem przygotowawczym oraz wzmocnieniami kadrowymi. Wszyscy jednak jak jeden mąż studzą emocje, związane z możliwą walką o Ekstraklasę w tym sezonie.

Początek spotkania był dosyć wyrównany. Po kilkunastu minutach, biało-czarni zaczęli pewnie zaznaczać swoją przewagę. Mieli pomysł na grę i to mogło się przełożyć na pierwszą bramkę już w 17. minucie. Strzał Małkowskiego wybronił jednak Frąckowiak. Golkiper gości nie miał już jednak szans w starciu z "Małym" kilka minut później. Po dograniu Wdowiaka, Małkowski pewnym strzałem wyprowadził Sandecję na prowadzenie. Kolejną świetną szansę miał też w 36. minucie, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki.

Pechowy początek drugiej połowy zanotowali goście. Po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Daniel Chyła. Sandecja grając w przewadze, kolejno wyprowadzała mordercze ciosy. W 57. i 61. minucie świetnie grający Małkowski zdobył dwie bramki, a już siedem minut później, wynik ustalił Bartłomiej Dudzic. Warto podkreślić, że kolejną asystą popisał się debiutujący w barwach Sandecji Wdowiak.

Sandecja po 18. kolejkach ma 30 punktów i jeden mecz zaległy do rozegrania. Jeśli za tydzień uda im się pokonać Zagłębie Sosnowiec, awansują na trzecie miejsce w tabeli.

Sandecja Nowy Sącz 4-0 Pogoń Siedlce
Bramki: Maciej Małkowski 21, 57, 61, Bartłomiej Dudzic 68
Sandecja: 1. Michał Gliwa - 3. Lukáš Kubáň, 5. Dawid Szufryn, 28. Michal Piter-Bučko, 24. Kamil Słaby - 9. Mateusz Wdowiak (69, 29. Tomasz Zając), 18. Michał Gałecki, 7. Grzegorz Baran, 10. Wojciech Trochim (79, 17. Adrian Basta), 8. Maciej Małkowski - 37. Bartłomiej Dudzic (73, 20. Adrian Danek).
Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak - 16. Łukasz Wójcik, 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła - 27. Jakub Szrek, 6. Marcin Paczkowski (64, 9. Dariusz Zjawiński), 23. Piotr Mroziński, 18. Marcin Burkhardt, 11. Michał Bajdur (75, 22. Robert Janicki) - 10. Grzegorz Tomasiewicz (56, 93. Konrad Wrzesiński).
Żółte kartki: Wdowiak - Jędrych, Chyła.
Czerwona kartka: Daniel Chyła (49. minuta, Pogoń, za drugą żółtą).
Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).