Ustaw jako startową  |     |   Zaloguj się

Swiat-Pogody

Porażka Sandecji z Górnikiem Zabrze!

2017-10-28, 22:33
    Polec

Zaczęło się pięknie, skończyło jak to zwykle bywa - zdecydowanie gorzej. Sandecja Nowy Sącz po niezłym spotkaniu uległa ostatecznie Górnikowi Zabrze 2:1. Honorowe trafienie dla biało-czarnych zaliczył Michal Piter-Bučko obchodzący dzisiaj 32. urodziny. Na boisku pojawił się również powracający po kontuzji Maciej Małkowski.

Polecamy:

Ruszył przetarg na budowę stadionu Sandecji!

Wczoraj (7 października) ruszył przetarg na budowę nowego stadionu Sandecji Nowy Sącz przy ul. Kilińskiego. Wykonawcy, którzy chcą się podjąć realizacji inwestycji wartej ponad 50 milionów złotych, mają czas do połowy listopada, by przedstawić swoją ofertę. Wygra ta, która będzie oczywiście najtańsza, jednak sporo punktów zdobędzie także ta firma, która zadeklaruje wykonanie stadionu w jak najkrótszym czasie.

Czytaj również: Fakro wspierało i nadal będzie wspierać Sandecję

Cała pierwsza połowa należała do zespołu z Nowego Sącza. Biało-czarni atakowali, czego konsekwencją w 30. minucie meczu była bramka autorstwa Michala Piter-Bučko, który po dośrodkowaniu Cetnarskiego wpakował piłkę głową do siatki rywala. To pierwsza bramka Sandecji ze stałego fragmentu gry w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy.

Gdy w drugiej połowie wydawało się, że Sandecja kontroluje grę, Górnik powstał z kolan. Kolejne ataki i dośrodkowania w pole karne Sandecji musiały przynieść efekt. W 57. minucie meczu po świetnej wrzutce Koja, Angulo uderzył głową, piłkę sparował Gliwa jednak wprost pod nogi Matuszka, który doprowadził do remisu. Trzy minuty później Suarez bezczelnie zatrzymał piłkę ręką, mimo iż miał na swoim koncie już żółtą kartkę. Co na to sędzia Paweł Gil? Nic...

Dwie minuty później najlepszy strzelec ligi ustanowił wynik spotkania. Niezawodny Igor Angulo minął dwóch defensorów Sandecji jak tyczki i pokonał Gliwę. Świetną asystą popisał się w tej akcji znakomicie dysponowany ostatnio Kurzawa.

Do końca spotkania na boisku było sporo walki, sporo emocji, ale wynik już się nie zmienił. Górnik pokonał ostatecznie Sandecję na stadionie w Niecieczy 2:1!