Ustaw jako startową  |     |   Zaloguj się

Swiat-Pogody

Olimpia Beskid wygrała na wyjeździe

Pierwszy mecz po spadku do I Ligi Olimpia Beskid wygrała na własnym podwórku. W trakcie drugiego spotkania sądeckie zawodniczki pokonały Otmęt Krapkowice. Rywali przegrały u siebie z Sądeczankami 22 do 29.

Polecamy:

Dla Tomka zagrali w koszykówkę [Zdjęcia]

Streetball na sądeckim rynku miał miejsce już po raz dwudziesty pierwszy. Zawodnicy z różnych sądeckich szkół stanęli do zdrowej sportowej rywalizacji w ramach akcji „Sport przeciwko przemocy”. Tegoroczna edycja tego wydarzenia była wyjątkowa i odbyła się pod hasłem: „Gramy dla Tomka – Samochodówka”.

Czytaj również: Olimpia wygrała pierwszy mecz w I lidze

Olimpia Beskid z Nowego Sącza na początku rozgrywek w I lidze radzi sobie bardzo dobrze i po dwóch kolejkach spotkań ma na swoim koncie dwa zwycięstwa. Tym razem sądeczanki pokonały Otmęt na ich terenie.

Otmęt Krapkowice – Olimpia Nowy Sącz 22:29 (8:15)
    Otmęt: Mazurkiewicz, Wrzodek -, Staszkiewicz 7, Ptasznik 4, Górka 4, Gołąbek 2, Kuźmik 2, Pałac 2, Orlik 1.
    Olimpia: Damasiewicz – A. Leśniak 10, Wielocha 7, Płachta 6, Szczecina 3, Dzidek 3, K. Leśniak, Janik, Krok, Piszczek, Łyczak.

Spotkanie było wyrównane do piętnastej minuty, a na tablicy był remis 4:4. Dość niespodziewanie gospodynie „stanęły”, a zawodniczki Olimpii zdobyły aż 10 goli z rzędu. Pod koniec pierwszej połowy zespół z Nowego Sącza zwolnił nieco tempo gry, co wykorzystał Otmęt, zmniejszając nieco rozmiary porażki. Po zmianie stron gospodynie chciały odrobić straty i po 52 minutach gry było 19:25. Zanosiło się na emocje, ale sądeczanki nie pozwoliły na taką sytuację, skutecznie kontrując akcje rywalek.