Ustaw jako startową  |     |   Zaloguj się

Swiat-Pogody

Trochim bohaterem! Awans Sandecji do kolejnej rundy Pucharu Polski

2017-08-09, 23:53
    Polec

Miało być łatwo, wyszedł boiskowy dramat. Sandecja zmierzyła się dzisiaj w Miedzią Legnica o awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Ekstraklasowy zespół niemal przegrał to spotkanie, jednak znakomita postawa Wojtka Trochima pozwoliła biało-czarnym walczyć nadal o najwyższe sportowe trofea.

Czytaj również: Historyczne zwycięstwo Sandecji w ekstraklasie. I to z kim! [RELACJA]

Sandecja po wygranej z Jagiellonią Białystok miała wysokie ambicje. Te szybko ostudziła pierwszoligowa Miedź Legnica, która w 45. minucie meczu objęła prowadzenie.
    W drugiej części spotkania pojawiła się nadzieja dla sądeckiego zespołu. W 65. minucie meczu ukarany czerwoną kartką został piłkarz gospodarzy De Amo Perez. Niestety, już 14 minut później, jego los podzielił Adrian Basta. Gdy wydawało się, że nadzieje o awansie odpływają z każdą kolejną minutą, swój spektakl rozpoczął Wojciech Trochim. Sądecki pomocnik trafił do bramki rywali najpierw w 86. minucie meczu, by już w doliczonym czasie gry ustalić wynik na 2:1.

W 1/8 Pucharu Polski rywalem Sandecji będzie Górnik Zabrze.