Ustaw jako startową  |     |   Zaloguj się

Swiat-Pogody

Wyjazdy nie służą Sandecji. Kolejna porażka!

2017-03-31, 22:29
    Polec

Na swoim stadionie grają jak natchnieni, strzelając mnóstwo bramek. Gdy podejmują rywala na jego terenie, albo nie potrafią stworzyć groźnej akcji, albo wykończyć tej, która im się przytrafiła. Sandecja Nowy Sącz przegrywa drugie wyjazdowe spotkanie tej rundy. Egzekutorem tym razem Olimpia Grudziądz.

Polecamy:

Bezradni biało-czarni! Sandecja przegrywa z Górnikiem

Po dwóch pięknych zwycięstwach w tej rundzie, przyszedł czas na gorycz porażki. Niestety Górnik Zabrze odegrał się za przegraną w Nowym Sączu i takim samym stosunkiem bramek pokonał na własnym boisku Sandecję. Na murawie zabrakło Małkowskiego, nie pomógł też powrót do składu Korzyma.

Już przed meczem było wiadomo, że dziury po Małkowskim i Baranie, którzy pauzowali za kartki, ciężko będzie załatać. Boisko niestety brutalnie to zweryfikowało. Sandecja przedostała się pod pole karne rywali dopiero w 10 minucie meczu. Kolejna akcja biało-czarnych odbyła się... 10 minut później. Gospodarze wykorzystują sytuację i co chwilę próbują pokonać Radlińskiego. Ta sztuka udaje się Banasiakowi w 37. minucie meczu. Minutę później Radosław Mroczkowski decyduje się wpuścić ba boisko Wdowiaka, który w ostatnich meczach prezentuje się naprawdę nieźle. W Grudziądzu młody zawodnik nie podrywa jednak zespołu do walki.

Początek drugiej połowy dobija tylko naszych piłkarzy. Marcin Woźniak w 52. minucie podwyższa wynik na 2:0. Sytuację mógł odmienić kapitan Sandecji, lecz po strzale głową piłkę wyłapuje golkiper gospodarzy. Sandecja obudziła się tuż pod koniec spotkania, nacierając raz za razem na bramkę Olimpii - jednak bezskutecznie. W 90. minucie sędzia podyktował jedenastkę, której nie potrafił wykorzystać Korzym.
    Trzy punkty zostają w Grudziądzu, a biało-czarni muszą już myśleć o kolejnym spotkaniu z Bytovią Bytów i o obronie twierdzy przy Kilińskiego.

Olimpia Grudziądz - 2:0 - Sandecja Nowy Sącz

Bramki: Adam Banasiak 37' , Marcin Woźniak 52'

Olimpia Grudziądz: Jakub Wrąbel, Damian Michalik, Matic Zitko, Arkadiusz Kasperkiewicz, Damian Ciechanowski, Kamil Kurowski, Daniel Feruga (76' Marcin Smoliński), Marcin Woźniak, Marcin Kaczmarek (80' Jakub Łukowski), Adam Banasiak (66' Damian Warchoł), Karol Angielski

Sandecja Nowy Sącz: Łukasz Radliński, Adrian Basta (38' Mateusz Wdowiak), Dawid Szufryn, Adrian Jurkowski, Kamil Słaby, Lukas Kuban, Michal Piter-Bućko, Michał Gałecki (61' Bartłomiej Kasprzak), Wojciech Trochim (54' Charlie Trafford), Bartłomiej Dudzic, Maciej Korzym

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)