Ustaw jako startową  |     |   Zaloguj się

Swiat-Pogody

Bezradni biało-czarni! Sandecja przegrywa z Górnikiem

2017-03-17, 20:52
Polec

Po dwóch pięknych zwycięstwach w tej rundzie, przyszedł czas na gorycz porażki. Niestety Górnik Zabrze odegrał się za przegraną w Nowym Sączu i takim samym stosunkiem bramek pokonał na własnym boisku Sandecję. Na murawie zabrakło Małkowskiego, nie pomógł też powrót do składu Korzyma.

Polecamy:

Sandecja zmiażdżyła Zagłębie w Nowym Sączu! [ZDJĘCIA]

W starciach z Zagłębiem Sosnowiec, Sandecja Nowy Sącz była zazwyczaj "poniewierana". Dzisiaj biało-czarni odpłacili się pięknym za nadobne i to w jakim stylu. 5:0 - takiego wyniku, jaki padł dzisiaj przy Kilińskiego, nie spodziewał się z pewnością nikt!

Niedobrze zaczął się ten mecz dla biało-czarnych. Już w 12. minucie spotkania, Łukasz Wolsztyński pokonał Radlińskiego i dał gospodarzom prowadzenie. Sandecja nie umiała przeprowadzić składnej akcji, a pierwszy poważny strzał oddał dopiero w 27. minucie Wdowiak. Przewaga Górnika była jednak widoczna już do końca pierwszej połowy.

W 51. i 55. minucie, Radosław Mroczkowski zareagował na to, co działo się na boisku. Za Danka wszedł Korzym, za Kasprzaka Trafford. To odmieniło grę Sandecji, która jednak nie potrafiła stworzyć zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Loskę. Podobnych problemów nie mieli gospodarze, którzy w 74. minucie meczu podwyższyli prowadzenie. Egzekutorem po raz kolejny okazał się Wolsztyński. To przygniotło naszych piłkarzy, którzy już do końca meczu byli całkowicie bezradni.

Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)

Bramki: Łukasz Wolsztyński 12', 74'
Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Adam Danch, Bartosz Kopacz, Dani Suarez, Rafał Kosznik - Łukasz Wolsztyński (83' Maciej Ambrosiewicz), Szymon Matuszek, Rafał Kurzawa, Dawid Plizga (80' Sandi Arcon)- David Ledecky (64' Adam Wolniewicz), Igor Angulo.
Sandecja Nowy Sącz: Łukasz Radliński - Lukas Kuban, Michal Piter-Bucko, Dawid Szufryn, Kamil Słaby - Grzegorz Baran, Adrian Danek (51' Maciej Korzym), Bartłomiej Kasprzak (55' Charlie Trafford), Wojciech Trochim (77' Tomasz Zając), Mateusz Wdowiak - Bartłomiej Dudzic.
Żółte kartki: Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze), Lukas Kuban (Sandecja Nowy Sącz).
Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).
Widzów: 11 456.